O mnie

Nazywam się Milena Traczyńska i jestem 22-letnią studentką Kultury i praktyki tekstu na Uniwersytecie Wrocławskim. Przede wszystkim jednak jestem ogromną miłośniczką psów, które towarzyszą mi w życiu od zawsze. Obecnie w domu moich rodziców mieszka 6-letnia, mała suczka o imieniu Pchełka, która trafiła do nas z ulicy, a także psia miłość mojego życia – 8-latek w typie długowłosego owczarka niemieckiego o imieniu Atos. Ta dwójka, a także wiele innych psów, które przewinęły się przez moje życie, przez lata pomagały mi zgłębiać kynologiczną pasję. 

owczarek niemiecki kundelek
fot. Milena Traczyńska (2013)

Nie mogło skończyć się inaczej! Mimo że moja droga edukacyjna skręciła w kierunku nauk humanistycznych, nigdy nie zrezygnowałam z marzenia o połączeniu życia zawodowego z psami. Postanowiłam więc – poprzez kursy zawodowe, a także zagłębianie się w literaturę kynologiczną – równocześnie torować sobie ścieżkę do zostania behawiorystką psów. Wiele nauczyły mnie także psy ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, które dwa lata temu zaczęłam wyprowadzać na spacery w ramach wolontariatu. 

Na co dzień, oprócz psów, ważna jest dla mnie również literatura, copywriting, szkicowanie, kuchnia roślinna, a także idea less i zero waste. Blog to połączenie moich dwóch najważniejszych pasji: pisania oraz psów. 

certyfikat Kar Group Behawiorystyka psów

Milena Traczyńska
fot. Anna Nowosielska (2018)